Únor 2016

Za zamčenými dveřmi

29. února 2016 v 11:06 | Mia |  Vztahy
Šikana. Každý se s ní už někdy setkal, neříkejte že ne. Ať už u sebe nebo u někoho blízkého. Ponižování mladších a slabších dětí je většinou záležitostí základních škol, kdy si většinou děti ještě neuvědomují, jaké hlouposti se dopouší a jak velký dopad to má na onoho šikanovaného člověka. Později dospějete, získáte více rozumu, a máte dvě možnosti. Buď se přes šikanu v mladších letech přenesete, nebo na Vás zanechá následky po celý zbytek života. Máte malé sebevědomí, neradi se začleňujete do kolektivu, jste přecitlivělí a tak dále. Ale šikana není z daleka to nejhorší. To nejhorší se totiž odehrává za zamčenými dveřmi. Strašidlo jménem domácí násilí.


Doufám, že nikdo z Vás se s touto hrůzou nikdy nesetkal. Neumím si ani představit jak hrozné to musí pro oběti domácího teroru být. Proč je vlastně tak hrozné? Nikdo se o něm nemá šanci dozvědět. Nikdo cizí totiž nestrká nos do toho, co se děje za zamčenými dveřmi cizího bytu. A většinou ani nikdo z obětí nemá dostatečnou odvahu na to se někomu svěřit, už jen ze strachu z osoby, díky které bude mít do konce života rány na srdci.


Když se někdo setká s pojmem oběti domácí násilí, většinou si vybaví děti. Ale není tomu tak úplně pravda. Obětí se může stát kdokoliv. Manžel, manželka, přítel, přítelkině, syn, dcera, sestra, bratr, matka, otec, babička, děda...kdokoliv. Důvody také mohou být různé. Většinou ale souvisí se špatnou psychikou útočníka.


Domácí násilí nemá ale vliv jen na utlačovanou osobu, ale i na celý zbytek domácnosti. Násilí mezi matkou a otcem má ohromný vliv na dítě, protože rodiče většinou zapomínají, že jejich potomci vše slyší a vidí. Děti jsou nejcitlivější článek rodiny, miluje oba rodiče a v případě, že jsou rodiče věčně v sobě neví, na kterou stranu se postavit a nastávají problémy. Jenže copak dítě ví, že by mělo problém nahlásit? Samozřejmě že ne. Proto se nic neděje a to co za zamčenými dveřmi vzniklo, to tam také zůstane.


Tímto bych Vás všechny chtěla poprosit. Pokud se ocitnete v domácnosti, kde panuje domácí násilí, Vaši přítelé, známí, kdokoliv se Vám svěři, okamžitě problém nahlašte policii.


Setkali jste se někdy s domácím násilím? Co si o tomto problému myslíte? Podělte se prosím v komentářích..

Urban Decay Gwen Stefani paletka

28. února 2016 v 12:00 | Mia |  Recenze
Dnes jsem si pro Vás připravila recenzi na svou novou paletku očních stínů z řady Gwen Stefani od Urban Decay. Tuto krásnou paletku jsem dostala na Vánoce od přítele, takže jsem měla dost času na to všechny stíny dostatečně otestovat a přinést Vám tím nekompromisní recenzi.
Základní informace
Jak jste si již na první pohled mohli všimnout, všechny stíny v paletce se pohybují v nude tónech, s výjimkou stínů s názvem Harajuku, Danger a 1937. Jinak je paletka složená z matných i třpytivých i lesklých stínů se shimerem. Vzhledem k tomu že se zde nachází celkem velká škála nude odstínů a pár výraznějších je z mého pohledku paletka velmi vhodná na cestování. Jediná nevýhoda je, že je paletka docea dost těžká a po otevření se vrchní část se zrcátkem docela dost floncá - nedží na místě. Cena paletky se pohybuje na 1550Kč.
Design paletky
Celá paletka je laděná do černo-bílo zlatých barev, což je moje velmi oblíbená kombinace. Celá paletka je dost masivní a jak jsem již zmínila tak i poměrně těžká. Co je podle mě bomba je detail štítku paletky, který má jakoby vzhled "přišroubování", což mě na první pohled neskutečně zaujalo.
Recenze samotných stínů
Pigmentace stínů je klasicky parádní, ostatně jako u všech paletek této značky. Mají skvělou konzistenci, suprově se nanáší, výdrž taky paráda, já ale pod stíny vždy používám UD primer, bez něj nevím. Jediné stíny, kterým bych něco vytkla jsou první dva stíny ve spodní řadě, konkrétně Pop a Harajuku. Pop jsou vlastně jen slisované třpytky, špatně se nanáší, dost opadávají a výdrž taky nic moc. S navlhčeným štětcem už to ale docela jde přežít. Co se stínu Harajuku týče, tak je to vážně jediný stín který jsou použila jednou a už jsem mu nedala druhou šanci. Tváří se, jako by tam náhodou zabloudil, pigmentace je otřesná a výdrž na víčku to stejné.


Sečteno podtrženo, pokud jste milovních přirozených nude očí, ale občas si rádi trochu zablbnete jako já, je tahle paletka vážně skvělá volba!

Vstávej, je ráno....

27. února 2016 v 15:09 | Mia |  Lifestyle
Vstávej, je ráno...věta, která nás všechny bude provázet celý život. Co takhle si shrnout pár variací této méně oblíbené fráze? Jdeme na to! :)

"Vstávej, je ráno...", slyšíš. Pomalu si promneš oči, snažíš se zaostřit na osobu co tě probudila. Vedle tvé postele stojí máma, v rukou na tácku palačinky s jahodami, šlehačkou.. "Všechno nejlepší beruško, tady je tvoje narozeninová snídaně!"

"Vstávej, je ráno...". Nejkrásnější slova co můžeš slyšet po tom, co se nemůžeš probudit z děsivé noční můry.

"Vstávej, je ráno.", hlasitě na tebe volají rodiče přes dveře pokojíku. Pondělí, musíš do školy, ale nikam se ti nechce. Stejně ale musíš vstát a šnečími pohyby se pomaličku dostáváš ven z postele do příšerné zimy.

"Vstávej, je ráno!" je také to poslední, co chceš slyšet v 7 hodin ráno o víkendu po tom, co se vrátíš domů z šílené párty. Nejhorší den ve tvém životě právě začíná, kocovina nekocovina.

"Vstávej, je ráno.." může být ale i příjemná zpráva. Například pokud tě probudí sladký hlas tvého přítele, u kterého jsi strávila tu nejhezčí noc za celý život..alespoň prozatím.

Jak si vy představujete ideální situaci začínající větou "Vstávej, je ráno." ? :) Podělte se v komentářích!

Tetování

27. února 2016 v 14:47 | Mia |  Lifestyle
Tento týden jsem absolvovala druhou návštěvu v tetovacím studiu. Tentokrát jsem ovšem udělala změnu, a namísto studia, kde jsem si nechala udělat své první tetování jsem navštívila jiné, konkrétně Ritual Art na Brněnské Špitálce. A musím říct, pokud jste tak jako já z Brna a přemýšlíte o kérce, je to opravdu dobrá volba. Teda, ruku na srdce, žádné složitější motivy jako portréty bych v tom studiu neriskovala, a to asi u nikoho v ČR.
Jinak co se tatéra týče tak je to velmi příjemný a sympatický pán. Měla jsem dopředu trochu obavy, ale nakonec jsem byla více než spokojená. Celou hodinu jsme si povídali a ochotně snášel mé dotazy. Cenově hodnotím také velmi pozitivně, já tetování měla za směšných 500 korun. Obrázek Vám bohužel neukážu, mám asi psychický problém s tím, že by měl někdo něco stejného jako já. :D


4 základní pravidla spokojeného vztahu

27. února 2016 v 14:36 | Mia |  Vztahy
Jako první článek jsem se rozhodla vám přinést 4 pravidla, ktera Vám zaručeně přinesou štěstí do vztahu. Tedy alespoň mě tyto 4 položky už udržují vztah krásné dva roky, proto jsem se rozhodla se s Vámi o ně podělit a třeba i pomoci někomu ve vztahu s jeho partnerem.

1. Miluj!
Možná se Vám tento bod zdá jako hloupost, ale opravdu to hloupost není. Každý normální člověk si asi pomyslí, že láska je základním kamenem každého vztahu, ale věřte nebo ne, jsou i tací, kteří se zavázali partnerovi i z jiných, poněkud hloupých důvodů. Již jsem se setkala se slečnami které chodily se svými příteli kvůli tomu že měl vlastní byt, hodně peněz, kupoval jim dárky a slečnám se hold rozmazlování líbí, tak to je. U mužů to můžou být zase důvody jako například zlepšení reputace tím, že chodím s krásnou holkou - i s takovými už jsem se setkala. A jedno je jisté. Tohle prostě nemůže nikdy fungovat.

2.Toleruj!
Tolerance je hned po lásce snad to nejdůležitější, co vztah drží. A bohužel také jeden z nejčastějších případů, proč se partneři rozcházejí. Koníčky, práce, rodina, přátelé, zvyky, náboženství - u všech těchto a ještě u mnohem více bodů se ujistěte, že Vám nevadí natolik, abyste je nedokázali tolerovat. Nikdo přece nechce chodit s někým, kdo mu zakazuje neškodné koníčky nebo stýkání s přáteli. Ovšem nic se nemá přehánět, i tolerance má totiž své hranice.

3.Odpouštěj!
Ve vztahu je opravdu důležité držet se pravidla "Dvakrát měř, jednou řež", protože ne vždy se nám odpuštění dostane. Je potřeba dávat pozor na opravdové maličkosti, každé slovo co může urazit, každá minuta čekání na milého nebo i velké prohřešky, jako třeba hodiny strávené s jinou osobou v posteli. Pokud se ale nejedná o velký přestupek, opět se vracíme k předešlému bodu - toleranci - a odpouštíme. Přece se nechceme pohádat kvůli půl hodině čekání a nespadnout tak v našem vztahu o pár schodů dolů, nebo ne?

4.Dávej lásku najevo!
Objímej, líbej, hlaď a miluj. Doteky jsou nejvýraznější způsob jak dát někomu lásku najevo a i ten nejméně všímavý si jich všimne. Neříkám teď ovšem, že jsou to jediné způsoby vyznání lásky. Je potřeba věnovat pozornost i drobným náznakům. Zeptá se, zda nemáte hlad, zda Vám není zima, hledí Vám upřeně do očí a cítíte silnou energii kterou tímto pohledem předává. A to jsou právě ty signály, které Vám potvrdí, že láska mezi Vámi stále žije. Protože na rovinu, první čtyři uvedené body jdou i bez lásky.