4 základní pravidla spokojeného vztahu

27. února 2016 v 14:36 | Mia |  Vztahy
Jako první článek jsem se rozhodla vám přinést 4 pravidla, ktera Vám zaručeně přinesou štěstí do vztahu. Tedy alespoň mě tyto 4 položky už udržují vztah krásné dva roky, proto jsem se rozhodla se s Vámi o ně podělit a třeba i pomoci někomu ve vztahu s jeho partnerem.

1. Miluj!
Možná se Vám tento bod zdá jako hloupost, ale opravdu to hloupost není. Každý normální člověk si asi pomyslí, že láska je základním kamenem každého vztahu, ale věřte nebo ne, jsou i tací, kteří se zavázali partnerovi i z jiných, poněkud hloupých důvodů. Již jsem se setkala se slečnami které chodily se svými příteli kvůli tomu že měl vlastní byt, hodně peněz, kupoval jim dárky a slečnám se hold rozmazlování líbí, tak to je. U mužů to můžou být zase důvody jako například zlepšení reputace tím, že chodím s krásnou holkou - i s takovými už jsem se setkala. A jedno je jisté. Tohle prostě nemůže nikdy fungovat.

2.Toleruj!
Tolerance je hned po lásce snad to nejdůležitější, co vztah drží. A bohužel také jeden z nejčastějších případů, proč se partneři rozcházejí. Koníčky, práce, rodina, přátelé, zvyky, náboženství - u všech těchto a ještě u mnohem více bodů se ujistěte, že Vám nevadí natolik, abyste je nedokázali tolerovat. Nikdo přece nechce chodit s někým, kdo mu zakazuje neškodné koníčky nebo stýkání s přáteli. Ovšem nic se nemá přehánět, i tolerance má totiž své hranice.

3.Odpouštěj!
Ve vztahu je opravdu důležité držet se pravidla "Dvakrát měř, jednou řež", protože ne vždy se nám odpuštění dostane. Je potřeba dávat pozor na opravdové maličkosti, každé slovo co může urazit, každá minuta čekání na milého nebo i velké prohřešky, jako třeba hodiny strávené s jinou osobou v posteli. Pokud se ale nejedná o velký přestupek, opět se vracíme k předešlému bodu - toleranci - a odpouštíme. Přece se nechceme pohádat kvůli půl hodině čekání a nespadnout tak v našem vztahu o pár schodů dolů, nebo ne?

4.Dávej lásku najevo!
Objímej, líbej, hlaď a miluj. Doteky jsou nejvýraznější způsob jak dát někomu lásku najevo a i ten nejméně všímavý si jich všimne. Neříkám teď ovšem, že jsou to jediné způsoby vyznání lásky. Je potřeba věnovat pozornost i drobným náznakům. Zeptá se, zda nemáte hlad, zda Vám není zima, hledí Vám upřeně do očí a cítíte silnou energii kterou tímto pohledem předává. A to jsou právě ty signály, které Vám potvrdí, že láska mezi Vámi stále žije. Protože na rovinu, první čtyři uvedené body jdou i bez lásky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama