Tetování

27. února 2016 v 14:47 | Mia |  Lifestyle
Tento týden jsem absolvovala druhou návštěvu v tetovacím studiu. Tentokrát jsem ovšem udělala změnu, a namísto studia, kde jsem si nechala udělat své první tetování jsem navštívila jiné, konkrétně Ritual Art na Brněnské Špitálce. A musím říct, pokud jste tak jako já z Brna a přemýšlíte o kérce, je to opravdu dobrá volba. Teda, ruku na srdce, žádné složitější motivy jako portréty bych v tom studiu neriskovala, a to asi u nikoho v ČR.
Jinak co se tatéra týče tak je to velmi příjemný a sympatický pán. Měla jsem dopředu trochu obavy, ale nakonec jsem byla více než spokojená. Celou hodinu jsme si povídali a ochotně snášel mé dotazy. Cenově hodnotím také velmi pozitivně, já tetování měla za směšných 500 korun. Obrázek Vám bohužel neukážu, mám asi psychický problém s tím, že by měl někdo něco stejného jako já. :DJak vybrat studio
Celý proces samozřejmě začíná tím, že si najdete studio, ve kterém si necháte tetování udělat. Doporučuji nespěchat a opravdu pečlivě projet galerie studií, přečíst recenze, dát na doporučení přátel atd. Určitě bych nešla s motivem barevného motýlka do studia, které má galerii plnou černobílých lebek, motorek a vůbec tohoto typu motivů. Naopak pokud máme vybraný "drsňácký" motiv lebky, nepolezeme do studia kde v galerii převládají fotografie barevných kytiček.
Jak vybrat motiv
Co se výběru motivu týče, je to hodně osobní. Většina lidí nejspíše ví, jaký motiv chce vytetovat a pokud ne, vždy je tu možnost navštívit Vámi vybrané studio a prohlédnou si katalogy s motivy, které mají k dispozici. Obecně je známo, že by tetování mělo mít pro majitele nějaký význam, ať už skrytý, nebo na první pohled zřejmý. Osobně jsem zastánce toho, že by se na tělo nemělo tetovat nic jen protože se nám to líbí. Váš vkus se časem neustále mění a faktem, že má Vaše tetování nějaký význam se dle mého názoru alespoň trochu zamezí tomu, že Vás omrzí.


Jak probíhá samotné tetování
Po objednání už Vám zbývá jen se dostavit do studia. Předáte tatérovi předem vybraný motiv buď vytištěný nebo na USB disku, případně ukážete Vámi vybraný motiv z katalogu studia. Následovně tatér vydesinfikuje místo, kam chcete tetování umístit, otiskne vybraný motiv a tetování začíná. Většina lidí se dopředu zajímá o to, jak moc tetování bolí. Má odpověď je, že nebolí. Jedním z faktorů proč toho u mě tak je že mám celkem vysoký práh bolesti, Ale pokud už tetování cítím, pocit bych přirovnala spíš ke škrábání, ne k bolesti. Zkuste si doma přejet jehlou po místě, kde tetování chcete, a pokud ten pocit nesnesete, prostě se na to vykašlete. Jsem si jistá že nikdo není zvědavý na to, aby mu ve studiu někdo brečel. Myslím si i že skoro žádné studio neumrtvuje, takže si rozmyslete zda to vážně vydržíte, abyste nakonec neodešli jen s půlkou tetování a pocitem, že už se tam nikdy nevrátíte. Po dokončení kérky Vám tatér místo očistí, opět vydesinfikuje a zabalí do ochranné folie, aby se do tetování nedostaly žádné nečistoty.
Jak se o tetování starat
V každém studiu by Vám měli říct, jak se o tetování starat, pokud se tak nestane automaticky, zeptejte se. Pro případ, že vás tato informace zajímá dopředu nebo jste náhodou zapomněli tatérovy instrukce, tu mám stručný návod jak se o novou kérku starat.
  • Ihned po příjezdu domů sejmeme ochrannou folii. Tetování musíme nechat dýchat!
  • Cca třikrát denně by se mělo tetování umýt vlažnout vodou a mýdlem.
  • První týden se vyhýbejte nedměrnému namáčení a pocení.
  • Před sprchováním namažte tetování vazelínou.
  • Po umytí namažte tetování mastí - doporučuje se Bepanthen.
  • První měsíc se vyhýbejte pobytu na slunci.
  • Nikdy si neškrábejte vytvořené strupy!


A co vy, máte také nějaké tetování nebo zajímavé zkušenosti s nimi? Podělte se v komentářích! :)


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama