Za zamčenými dveřmi

29. února 2016 v 11:06 | Mia |  Vztahy
Šikana. Každý se s ní už někdy setkal, neříkejte že ne. Ať už u sebe nebo u někoho blízkého. Ponižování mladších a slabších dětí je většinou záležitostí základních škol, kdy si většinou děti ještě neuvědomují, jaké hlouposti se dopouší a jak velký dopad to má na onoho šikanovaného člověka. Později dospějete, získáte více rozumu, a máte dvě možnosti. Buď se přes šikanu v mladších letech přenesete, nebo na Vás zanechá následky po celý zbytek života. Máte malé sebevědomí, neradi se začleňujete do kolektivu, jste přecitlivělí a tak dále. Ale šikana není z daleka to nejhorší. To nejhorší se totiž odehrává za zamčenými dveřmi. Strašidlo jménem domácí násilí.


Doufám, že nikdo z Vás se s touto hrůzou nikdy nesetkal. Neumím si ani představit jak hrozné to musí pro oběti domácího teroru být. Proč je vlastně tak hrozné? Nikdo se o něm nemá šanci dozvědět. Nikdo cizí totiž nestrká nos do toho, co se děje za zamčenými dveřmi cizího bytu. A většinou ani nikdo z obětí nemá dostatečnou odvahu na to se někomu svěřit, už jen ze strachu z osoby, díky které bude mít do konce života rány na srdci.


Když se někdo setká s pojmem oběti domácí násilí, většinou si vybaví děti. Ale není tomu tak úplně pravda. Obětí se může stát kdokoliv. Manžel, manželka, přítel, přítelkině, syn, dcera, sestra, bratr, matka, otec, babička, děda...kdokoliv. Důvody také mohou být různé. Většinou ale souvisí se špatnou psychikou útočníka.


Domácí násilí nemá ale vliv jen na utlačovanou osobu, ale i na celý zbytek domácnosti. Násilí mezi matkou a otcem má ohromný vliv na dítě, protože rodiče většinou zapomínají, že jejich potomci vše slyší a vidí. Děti jsou nejcitlivější článek rodiny, miluje oba rodiče a v případě, že jsou rodiče věčně v sobě neví, na kterou stranu se postavit a nastávají problémy. Jenže copak dítě ví, že by mělo problém nahlásit? Samozřejmě že ne. Proto se nic neděje a to co za zamčenými dveřmi vzniklo, to tam také zůstane.


Tímto bych Vás všechny chtěla poprosit. Pokud se ocitnete v domácnosti, kde panuje domácí násilí, Vaši přítelé, známí, kdokoliv se Vám svěři, okamžitě problém nahlašte policii.


Setkali jste se někdy s domácím násilím? Co si o tomto problému myslíte? Podělte se prosím v komentářích..
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ellie Ellie | Web | 4. března 2016 v 21:03 | Reagovat

S druhou větou nemůžu souhlasit, já se se šikanou, ani domácím násilím, nikdy nesetkala.
Článek je opravdu moc pěkný, také si nedokážu představit, že bych se nějakým způsobem setkala s domácím násilím. Musí to být hrozné, nejvíce pro onu oběť.

2 Mia Mia | 7. března 2016 v 6:54 | Reagovat

[1]: buď ráda že nesetkala, jsi št´astný člověk 😊

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama