Květen 2016

Poprvé v posilovně?

2. května 2016 v 21:17 | Mia |  Lifestyle
Ahoj všichni,
dnešní článek bych ráda věnovala tomu, jak jsem začala s posilováním a hubnutím celkově. Doufám, že někoho inspiruji k tomu aby také začal cvičit a změnil svůj životní styl k lepšímu.

Ovlivněni okolím

2. května 2016 v 20:48 | Mia |  Vztahy
"Ne, nejsem hloupá, nenechala bych se nikým ovlivnit." , "Jistě že bych neměnila názor kvůli někomu jinému.", to jsou věty, které slýchávám ve svém okolí celkem dost často. Přemýšleli jste už někdy o tomto tématu do detailu? Opravdu tě nikdy nikdo neovlivnil? S téměř 100% jistotou si dovolím tvrdit, že ano. Až už to byla sebemenší změna.
Každý z nás se pohybuje v určité skupině lidí které spojují zájmy, koníčky, hudba, nebo vlastně cokoliv jiného. Od této skupiny kamarádů se dozvídáme o nových kapelách, akcích, obchodech, skrátka o čemkoliv co Vás jen napadne. Ty samozřejmě přiíjdeš domů, určitou věc si vyhledáš na internetu, zalíbí se ti a jsme tam kde na začátku. Opravdu tě nikdy niko neovlivnil?
Slýchávala jsem od bývalých spolužáků ze základní školy jak moc jsem se změnila, od vzhledu přes hudební styl až po chování. Myslím, že kdybych byla celý život zavřená doma v pokojíku bez internetu a kontaktu s ostatními lidmi tak bych zůstala neustále stejná. Ovlivňují nás věci, které si ani neuvědomujeme.
Procházíme po ulici kolem výlohy módního obchodu a uvidíme na figuríně nějaký model, který se nám moc zalíbí. Vejdeme dovnitř, kousek si koupíme, ale nemáme co k němu tak postupně začneme celý šatník přizpůsobovat zcela jinému stylu. Opět, ovlivněni vnějšími vlivy.
Jsem si dost jistá, že i poruchy přújmu potravy mají co dočinění s ovlivňováním. Tentokrát pro změnu s bulvárem. Všude vídáme fotografie vychrtlých slečen s viditelnými žebry, takřka jen kost a kůže. No není se čemu divit, že holky berou právě tyto modelky za své vzory a jsou ovlivňovány těmito celebritami. Ony jsou přece úspěšné, jejich fotky jsou ve známém časopise, když ony budou velmi hubené tak se tam taky dostanou...a nebo snad ne?
Každý z nás má ve svém okolí někoho blízkého, kdo kouří nebo pije alkohol, případně bere nějaké drogy. Když se jich zeptáte, jak k tomu vlastně přišli, nejčastější odpovědí bude "No, kamarád mi jednou nabídl tak jsem to zkusil..."
Jedna moje kamarádka se mi před nedávnem svěřila, že si nemůže najít pořádný vztah. Že ani jeden kluk, se kterým se zná nebo ho vídá není ten typ, kterého by si představvala. Ona by totiž chtěla pořádnýho chlapa, který dokáže obhájit svůj názor a ukázat, že chlapem vážně je. Nejlepší by bylo aby měl vlastní byt, aby ho mohla navštěvovat kdykoliv se jim zachce a mít své soukromí. No, ale to v partě lidí kteří víkendy tráví s jointem v puse a někde na chlastačce asi nebude moc úspěšná.
Tak co? Pořád si myslíš, že se nenecháš ničím a nikým ovlivnit? Dávej si pozor na svět, který tě obklopuje!

*Tímto článkem nechci nikoho urazit ani ponížit. Neříkám, že na něčem z těchto věcí je něco špatného, lidé mohou být ovlivněni jak negativně, tak i pozitivně. Rda bych se tímto vyhla kometářům typu že jsem někoho urazila protože kouří nebo něco podobného.