Poprvé v posilovně?

2. května 2016 v 21:17 | Mia |  Lifestyle
Ahoj všichni,
dnešní článek bych ráda věnovala tomu, jak jsem začala s posilováním a hubnutím celkově. Doufám, že někoho inspiruji k tomu aby také začal cvičit a změnil svůj životní styl k lepšímu.


Nikdy jsem neměla problémy s váhou ani postavou celkově. Vypadala jsem celkem normálně, obyčejná postava obyčejné holky. Jeden problém jsem al vždy měla a i teď se se mnou táhne - břicho. A to je právě ta část, která mě donutila se sebou něco začít dělat. Moje břicho není ploché a nikdy ani nebylo. Celkově můžu říct, že právě to břicho je část, kam se mi ukládají veškeré tuky, no a taky to tak vypadá. Nenosím uplá trička, protože se za to stydím. Kdo by s nestyděl. Jak určitě každý, kdo se alespoň trochu zajímá o cvičení, ví, že břicho je snad jediná část těla, která se netvaruje v posilovně, ale v kuchyni. Strava je sice základem každé tělesné změny, ale právě u břicho to platí trojnásobek. Veškeré cvičení prostě nebude viditelné až do té doby, kdy na bříšku bude minimum tuku. Předtím prostě žádný břišáky vidět nebudou. Já celkově se stravou nějaký problém nemám, ale co se týče čokolád, chipsů a podobných odpadků, to jsem nikdy neuměla odolat. Minulý týden jsem se konečně po roce rozmýšlení rozhodla s tím něco udělat, takže pokud tě to zajímá, tak určitě čti dál.
Můj přítel je celkem dost velký fanoušek posilovny a snad po celou dobu našeho vztahu mě přesvědčoval, ať s ním chodím cvičit. Já jsem samozřejmě nechtěla. Proč? Měla jsem tři jednoduché důvody - první byl ten, že se ona posilovna nachází v místě mé bývalé školy, a tudíž ji navštěvuje velké množství lidi, které znám. A mě skrátka nebyl příjemný pocit, že tak bude někdo, koho znám, včetně přítele. S čímž se pojí i druhý důvod - nechtěla jsem tam být za úplný prkno. Nikdy předtím jsem v posilovně nebyla a nechtěla jsem se ztrapnit. Nejjednodušší by bylo samozřejmě požádat o radu přítele, ale mě to prostě přijde takové trapné, i když vím, že on by mi ríd pomohl. A ten třetí důvod - bála jsem se velkejch a namakanejch chlapů. :D Jednoduše a na rovinu to napíšu. Prostě fakt, že bych se tam trápila s kilovou činkou mezitím co oni zvedají na bench 200kg mi nedovolil na posilovnu ani pomyslet. Od těchto tří bodů jsem se nakonec odrazila.
Když už jsem se na sebe dívala s tím, že pro sebe musím něco udělat, sedla jsem si k počítači a začla s velkým odhodláním hledat posilovnu, kterouzačnu navštěvovat. Hledala jsem, jak jsem už řekla, podle výše uvedených tří bodů. Jednoduše řečeno, potřebovala jsem někoho kdo mi ukáže co a jak, potřebovala jsem posilovnu co je mimo okolí bývalé školy, a nakonec jsem potřebovala posilovnu bez chlapů. :D Skončilo to tedy tak, že jsem si našla dámskou posilovnu (vyřešen problém s chlapama), která byla daleko od oné školy (problém se známýma lidma) a zaplatila jsem si hodiny s trenérkou (aby mě naučila co, kde a jak dělat). Takže jsem kontaktovala trenérku a domluvila jsem si s ní tři termíny na společný trénink. Trenérka bylo opravdu moc milá a ke cvičení mě namotivovala ještě víc, než jsem byla na začátku. Vysvětlila mi jak bude vše probíhat, co si mám vzít s sebou a celkově byla velmi ochotná a zodpověděla mi všechny mé otázky.
Minulou středu jsem si teda odhodlaně napochodovala do posilovny. Jakmile jsem otevřela dveře, spadl ze mě veškerý strach. Všichni tam byl moc milí a já se cítila, jako by to pro mě bylo předurčeno. Šíeně se mi líbíl ten pocit, že pro sebe něco dělám. Trenérka mi ukázala cviky na určité partie a já si po tréninku spokojeně odešla domů natěšená na další trénink.
Zaplatila jsem si i tréninkový plán, abych i do budoucna věděla jak efektivně posílit jednotlivé partie. A zatím mám pocit, že to je snad má nejlepší investice doposud.

Za sebe můžu říct, že pokud se bojíš chodit do posilovny, zkus to vyřešit stejně jako já. Sepiš si věci co ti vadí a pokus se je nějak rozumně obejít. Určitě to stojí za to a já se už nemůžu dočkat, až za nějakou dobu díky změně stravování a cvičení uvidím na svém těle nějaké výsledky.

A co ty? Chodíš do posilovny? A jaká byla případně tvoje první návštěva fitka? Pochlub se mi v komentářích! :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 3. května 2016 v 1:13 | Reagovat

200 kilo na bench? Chodíš asi do výběrových fitek. :)

2 thebeautycare thebeautycare | E-mail | Web | 4. května 2016 v 19:28 | Reagovat

Do posilovny jsem chodila cca rok, ale už nechodím , ale začne léto tak zase začnu :)

3 Smile Smile | Web | 10. května 2016 v 17:52 | Reagovat

Já chodím běhat ven, abych měla čerstvý vzduch, a posiluju doma podlě různých videí nebo věcí, co mi ukazovala jedna milá paní, kterou zná teta. Jinak jsem chodila na takové cvičení, kde byly jen ženy. V pondělí jóga, ve středu a pátek posilování a tak, a byl to vážně super pocit. :)

4 Alue Alue | 10. května 2016 v 18:26 | Reagovat

Do posilovny nechodím, doma mám činky, podložku a venku spoustu hezkých stezek, myslím si že pokud je člověk solista, tak to nutně nepotřebuje pro svůj úspěch, že se to dá v klidu i doma, nebo kolem baráku.

Upřímě by mě to ale zajímalo, jaká je asi posilka v mém okolí, jestli by mě bavilo tam jezdit a taky si myslím že je fajn, když má člověk na začátku někoho, kdo mu trochu věci vysvětlí a ukáže.... :) - Ale pouhá zvědavost mě tam asi nedokope, možná až za delší dobu, až se doma začnu nudit.

5 Eli Eli | Web | 10. května 2016 v 19:56 | Reagovat

Ještě chodím na gympl a tam to máme skvěle zařízené tak, že co tři měsíce chodime jednou týdně do fitka (škola nám to platí). Ve fitku mě to opravdu baví, je skvělé pro sebe něco udělat, ale moc ovoce to nepřináší, to by potřebovalo trochu pravidelněji 😉

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama