Proč stále nemá přítele

12. ledna 2017 v 18:47 | Mia |  Vztahy
Nápad na tento článek jsem dostala při vzpomínce na svoji bývalou spolužačku a zároveň současnou dobrou kamarádku Klárku.

Známe se již 7 let a celých sedm let jsem skoro dennodenně slýchala o tom, že stále nemá kluka. Neustále jsem poslouchala o tom, že není hezká, že se nikomu nelíbí, že ji nikdo nebude chtít a že se klukům nelíbí. Proč by jí jinak nikdo neoslovil a proč by jinak byla sama, říkávala. Stěžovala si jak je zamilovaná do kluka z vyššího ročníku ale styděla se ho oslovit. Po chvíli ji sice omrzel, ale stejně byla pořád smutná ze zvého neštěstí ve vztazích.

Po čase už o tom vůbec nemluvila. Opustily jsme základní školu a každá si šla svoji cestou. Pouze občas se potkáváme ráno po cestě do školy v autobusu. Vždy si máme o čem povídat, i přes to, že spolu netrávíme moc času. Ale vždy když se jí zeptám na to jestli někoho má, nebo jestli má nějaký nový objev, řekne mi že by se jí někdo líbil ale že se ho opět bojí oslovit. Nikdy nevím co na to říct. I když to slýchám už po několikáte.

Tak mě napadlo kolik slečen a paní po planetě chodí se stejným problémem. Bez vztahu, zamilované a vystrašené. Já mám vztah již skoro tři roky díky tomu, že jsem svého současného přítele oslovila sama na zábavě. Ze začátku to bylo rozpačité, ale povídali jsme si dlouho do rána a velmi jsme si spolu sedli. Jsem vážně vděčná že jsem tenkrát měla tak silnou vůli a odhodlala jsem se k tomuto ne příliš obvyklému kroku, a to oslovit kluka jako první.

Proč i ty holky nemají takto silnou vůli? Proč se také neodhodlají k oslovení svého vyvoleného? Vždyť na tom není nic traného. Když za ním půjdou a budou si rozumět, třeba si padnou do oka a za pár let se budou brát. A pokud si nesednou, už se nikdy nemusí vidět (snad až na výjimky kdy jde o spolužáky nebo něco podobného). Vždyť i když kluk osloví holku, má naprosto stejné pocity jako opačné pohlaví při tomto kroku. Každý má strach. Ale stojí to za to. Ne nadarmo se říká že ty nejlepší věci se nachází za naší komfortní zónou.

A co vy? Jaký máte názor na to, když osloví holka kluka jako první? A udělali jste to někdy? Nebo snad máte na toto téma svůj příběh? Dejte mi prosím vědět do komentářů, moc ráda si počtu. :)

Vaše Mia ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Necroparanoia Necroparanoia | E-mail | Web | 12. ledna 2017 v 18:58 | Reagovat

Prosímtě kolik je Klárce?

2 Mia Mia | Web | 14. ledna 2017 v 12:05 | Reagovat

[1]: 18, stejně jako mně :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama